ПрАТ "ПРОГРЕС"

Код за ЄДРПОУ: 02969188
Телефон: (056) 789-38-85
e-mail: alex_adv@i.ua
Юридична адреса: 49035, м. Дніпро, вул. Юдіна, 11
 
Дата розміщення: 20.04.2017

Річний звіт за 2016 рік

Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності

ПУБЛIЧНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ПРОГРЕС»

Примiтки до фiнансової звiтностi за рiк, що закiнчився 31 грудня 2016 року

ПУБЛIЧНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ПРОГРЕС» зареєстроване згiдно з чинним законодавством України, установчий договiр вiд 30 листопада 1995р мiж Регiональним вiддiлом фонду державного майна України по Днiпропетровськiй областi та органiзацiєю орендарiв рендного пiдприємства "Прогрес" шляхом перетворення орендного пiдприємства "Прогрес" в вiдкрите акцiонерне товариство "Прогрес" згiдно закону України "Про господарськi товариства" та Декрету Кабiнета Мiнiстрiв України "Про про приватизацiю майна державних пiдприємств та їх структурних пiдроздiлiв, зданих в оренду" № 57-93 вiд 20.05.1993р.
У травнi 2011, у зв'язку зi змiною назви, ВАТ «Прогрес» було перереєстровано як Публiчне Акцiонерне Товариство «Прогрес» згiдно з рiшенням Загальних зборiв акцiонерiв.
ПАТ"Прогрес" входить до числа великих виробникiв меблiв. Цеха та виробничi лiнii ПАТ"Прогрес" орiєнтованi на виробництво меблiв та меблевої фурнiтури.
У 2016 роцi ПАТ"Прогрес" здiйснив випуск слiдуючих видiв продукцiї:
дивани-лiжка Хiт, Дипломат, Фiєста, Шерхан,Лорд,Скай,Твiст,Наполi,Гедсер,Бристоль,Марс,Чикаго,Мюнхен;крiсло для вiдпочинку Хiт, Фiєста-М, Фiнек,Баварiус, Гедсер,Оазис,пуфiкi, столи журнальнi, столи обiднi,табурети, механiзми трасформацiї, канапа вуглова Шейх,Фiєста,Юпiтер,Юнга,Лiжка,Софа-лiжко JANDERUP, Софа-лiжко кутова VILS.
Види обивки: гобелен,велюр, жаккард, шинил флок та iншi тканини.
Юридична адреса ПАТ: вул.Юдiна ,б.11, м.Днiпропетровськ, 49035, Україна.

2. Основнi положення облiкової полiтики

1.Стандарти, змiни та тлумачення iснуючих стандартiв, що ще не набрали чинностi та не прийнятi попередньо ПАТ «Прогрес»
На дату пiдписання даних фiнансових звiтiв були опублiкованi деякi новi стандарти, змiни та тлумачення до iснуючих стандартiв, проте вони не набрали чинностi та не були прийнятi ПАТ попередньо.
Керiвництво вважає, що всi цi документи будуть прийнятi в облiковiй полiтицi ПАТї в першому перiодi, який починається пiсля набрання чинностi документа. Iнформацiя щодо нових стандартiв, змiн та тлумачень, якi, як очiкується, матимуть вiдношення до фiнансової звiтностi ПАТ, викладена нижче. Деякi iншi новi стандарти та тлумачення були опублiкованi, проте очiкується, що вони не матимуть значного впливу на фiнансову звiтнiсть ПАТ.
Стандарти та тлумачення, виданi Радою з Мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку:
Вступає в силу, починаючи з або пiсля:
МСФЗ 9 «Фiнансовi iнструменти:Класифiкацiя та Оцiнка” 1 сiчня 2015
МСФЗ 10: “Консолiдована фiнансова звiтнiсть” 1 сiчня 2013
МСФЗ 11: “Договори пiдряду” 1 сiчня 2013
МСФЗ 12: “Розкриття часток в iнших суб’єктах господарювання” 1 сiчня 2013
МСФЗ 13: “Оцiнка справедливої вартостi” 1 сiчня 2013
МСБО 19 (Переглянуто): “Виплати працiвникам” 1 сiчня 2013
МСБО 27 (Переглянуто): “Консолiдована та окрема фiнансова звiтнiсть” 1 сiчня 2013
МСБО 28 (Переглянуто): “Iнвестицiї в асоцiйованi пiдприємства ” 1 сiчня 2013
Змiна дo МСБО 1: “Сильна гiперiнфляцiя та вилучення встановлених термiнiв припершому застосуваннi” 1 липня 2011
Змiна дo МСФЗ 7: “Розкриття Взаємозалiк фiнансових активiв та фiнансових зобов'язань” 1 сiчня 2013
Змiна дo МСФЗ 7: “Розкриття – Перекази фiнансових активiв” 1 липня 2011
Змiна дo МСБО 1: “Вiдображення статей iншого сукупного доходу” 1 липня 2012
Змiна дo МСБО 12: “Вiдстрочений податок: вiдновлення базових активiв” 1 сiчня 2012
Змiна дo МСБО 32: “Взаємозалiк фiнансових активiв та фiнансових зобов'язань” 1 сiчня 2014
2. Стосовно стандартiв МСФЗ та змiн
Керiвництво очiкує, що, коли вище названi стандарти та тлумачення вступлять в силу в майбутнiх перiодах, це iстотно не вплине на фiнансову звiтнiсть ПАТ.
3. Суттєвi облiковi полiтики
3.1 Висловлення вiдповiдностi до МСФЗ
Фiнансовий звiт за рiк, що закiнчився 31 грудня 2016 р., складений вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi.
ПАТ перейшло на Мiжнароднi стандарти фiнансової звiтностi (МСФЗ) 1 сiчня 2012 року вiдповiдно до положень МСФЗ 1 "Перше використання мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi".
Керуючись МСФЗ 1,ПАТ обрало першим звiтним перiодом рiк, що закiнчується 31 грудня 2013 року. З цiєї дати фiнансова звiтнiсть Компанiї складатиметься вiдповiдно до вимог МСФЗ, що були розробленi Радою (Комiтетом) з Мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку, та роз’яснень Комiтету з тлумачень мiжнародної фiнансової звiтностi, а також вiдповiдно роз’яснень Постiйного комiтету з тлумачень, що були затвердженi комiтетом з мiжнародного бухгалтерського облiку та дiяли на дату складання фiнансової звiтностi.
МСФЗ 1 вимагає вiд компанiї, що переходить на МСФЗ, скласти вхiдний баланс згiдно МСФЗ на дату переходу на МСФЗ. Ця дата є початковою для ведення облiку за МСФЗ. Вiдповiдно до МСФЗ 1, компанiї якi застосовують МСФЗ у 2013 роцi, вхiдний баланс буде датований 1 сiчня 2012 року, що є початком першого порiвняльного перiоду, для включення у фiнансову звiтнiсть.
Концептуальною основою фiнансової звiтностi ПАТ за попередний рiк, що закiнчився 31 грудня 2012 року, є МСФЗ, з урахуванням обмежень, що накладаються МСФЗ 1 "Перше застосування МСФЗ", допущення, прийнятi керiвництвом щодо стандартiв та iнтерпретацiй, якi, як очiкується, наберуть чинностi, i полiтик, якi, як очiкується, були прийнятi на дату пiдготовки керiвництвом першого повного пакету фiнансової звiтностi за МСФЗ за станом на 31 грудня 2013 року.
Фiнансова звiтнiсть була пiдготовлена вiдповiдно до принципу оцiнки за первiсною вартiстю.Фiнансова звiтнiсть представлена в тисячах гривень, а всi суми округленi до цiлих тисяч, крiм випадкiв, де вказано iнше.
3.2 Основа складання
Стислий виклад суттєвих облiкових полiтик, що були застосованi при складаннi фiнансової звiтностi, наведено далi.
Валютою представлення фiнансових звiтiв є українська гривня. Фiнансовi звiти складенi на основi iсторичної собiвартостi.
Складання фiнансових звiтiв вимагає вiд управлiнського персоналу здiйснення попереднiх облiкових оцiнок та припущень, що впливають на вiдображенi в звiтностi суми активiв i зобов’язань, а також розкриття iнформацiї про непередбаченi активи та зобов’язання на звiтну дату, а також на вiдображенi в звiтi про прибутки та збитки. Внаслiдок невизначеностi, яка притаманна таким попереднiм оцiнкам, фактичнi результати, вiдображенi в майбутнiх перiодах, можуть ґрунтуватися на сумах, що вiдрiзняються вiд таких попереднiх оцiнок.
3.3 Представлення фiнансової звiтностi
Фiнансовi звiти представленi у вiдповiдностi з МСБО 1 «Представлення фiнансових звiтiв» (редакцiя 2007 р.). ПАТ вирiшило представляти «Звiт про сукупнi доходи» як один звiт.
3.4 Використання попереднiх оцiнок та припущень
Цi фiнансовi звiти мiстять попереднi оцiнки управлiнського персоналу ПАТ стосовно вартостi визнаних активiв, зобов’язань, доходiв, витрат та фiнансових зобов’язань. В основному цi попереднi оцiнки охоплюють:
- попереднi оцiнки строкiв корисної експлуатацiї основних засобiв;
- резерв вiдстрочених податкових активiв.
Хоча попереднi оцiнки базуються на найкращiй оцiнцi, доступнiй станом на кiнець дня 31 грудня 2015 р., майбутнi подiї можуть вимагати змiнення цих попереднiх оцiнок (збiльшення чи зменшення) у наступнi роки. Будь-яка змiна в облiковiй оцiнцi буде вiдображатися у вiдповiдних статтях Звiту про сукупнi доходи.
Облiк iнфляцiї
До 2001 року Україна розглядалася як країна з гiперiнфляцiйною економiкою. Для вiдповiдностi вимогам МСБО 29 "Фiнансова звiтнiсть в умовах гiперiнфляцiї" у фiнансовiй звiтностi повиннi були використовуватися суми, вираженi в одиницi вимiру, що дiяла на звiтну дату. Починаючи з 1 сiчня 2001 року, Україна бiльше не розглядається як країна з гiперiнфляцiйною економiкою. Суми, вираженi в одиницi вимiру, яка дiяла на кiнець 2000 року, були використанi як основа для вiдображення балансової вартостi у фiнансових звiтностях наступних перiодiв.
3.5 Нематерiальнi активи та дiяльнiсть з дослiджень та розробок
Нематерiальнi активи Компанiї включають наступнi класи:
- Програмне забезпечення;
- Iншi нематерiальнi активи.



Облiк усiх класiв нематерiальних активiв здiйснюється за собiвартостi. Амортизацiя нематерiальних активiв нараховується iз застосуванням прямолiнiйного методу. Лiквiдацiйна вартiсть нематерiальних активiв встановлюється на рiвнi нуля. Термiни корисного використання, якi застосовуються до нематерiальних активiв, встановлюються iндивiдуально до кожного, але не перевищують 10 рокiв.
ПАТ не розмежує стадiю дослiджень та стадiю розробок у межах внутрiшнiх проектiв зi створення нематерiальних активiв та облiковує витрати на такi проекти як тi, що були понесенi у зв’язку зi стадiєю дослiджень.
3.6 Основнi засоби
3.6.1 Основнi засоби – облiкова модель
Станом на 31 грудня 2016 року ПАТ переоцiнка основних засобiв не здiйснювалась,крiм Iнвестицийной нерухомостi.
Пiдприємство може переоцiнювати об’єкт основних засобiв, якщо залишкова вартiсть цього об’єкта суттєво вiдрiзняється вiд його справедливої вартостi на дату балансу у iдповiдностi до МСБО 16 «Основнi засоби».
У разi переоцiнки об’єкта основних засобiв на ту саму дату здiйснюється переоцiнка всiх об’єктiв групи основних засобiв, до якої належить цей об’єкт.
Сума дооцiнки залишкової вартостi об’єкта основних засобiв включається до складу додаткового капiталу, а сума уцiнки - до складу витрат.
У разi наявностi (на дату проведення чергової (останньої) дооцiнки об’єкта основних засобiв) перевищення суми попереднiх уцiнок об’єкта i втрат вiд зменшення його корисностi над сумою попереднiх дооцiнок залишкової вартостi цього об’єкта i вигiд вiд вiдновлення його корисностi, сума чергової (останньої) дооцiнки, але не бiльше зазначеного перевищення, включається до складу доходiв звiтного перiоду, а рiзниця (якщо сума чергової (останньої) дооцiнки бiльше зазначеного перевищення) спрямовується на збiльшення iншого додаткового капiталу.
У разi наявностi (на дату проведення чергової (останньої) уцiнки об’єкта основних засобiв) перевищення суми попереднiх дооцiнок об’єкта i вигiд вiд вiдновлення його корисностi над сумою попереднiх уцiнок залишкової вартостi цього об’єкта i втрат вiд зменшення його корисностi сума чергової (останньої) уцiнки, але не бiльше зазначеного перевищення, спрямовується на зменшення iншого додаткового капiталу, а рiзниця (якщо сума чергової (останньої) уцiнки бiльше зазначеного перевищення) включається до витрат звiтного перiоду.
3.6.2 Основнi засоби
Клас «Земля» облiковується компанiєю за моделлю переоцiнки за вирахуванням будь-якого резерву на знецiнення. Амортизацiйнi вирахування на землю не нараховуються.
Клас «Будiвлi та споруди» облiковуються за собiвартiстю за вирахуванням амортизацiї.
Пiдприємство може проводити переоцiнку.Збiльшення балансової вартостi основних засобiв у зв’язку з переоцiнкою визнається безпосередньо в капiталi за статтею «Переоцiнка основних засобiв», а також вiдображається у Звiтi про сукупнi доходи.
Дооцiнка об’єкта основних засобiв (у тому числi землi), що буде включена до власного капiталу не амортизується протягом перiоду корисного використання, а у повнiй сумi переноситься до нерозподiленого прибутку, коли вiдбувається припинення визнання активу (лiквiдацiя, реалiзацiя тощо).
Всi iншi класи основних засобiв наводяться за собiвартiстю, за вирахуванням амортизацiї. Амортизацiя не нараховується упродовж перiоду будiвництва та в перiод пiдготовки основних засобiв до введення в експлуатацiю.
Прибуток або збиток, що виникає вiд вибуття активу визначається як рiзниця мiж надходженнями вiд вибуття та балансовою вартiстю активу та визнається в Звiтi про сукупнi доходи.
Амортизацiю основних засобiв обчислюють на прямолiнiйнiй основi протягом попередньо встановлених строкiв корисної експлуатацiї активiв:
Земля Не амортизується
Будiвлi та споруди 10-68 рокiв
Машини та обладнання 4-33 рокiв
Транспортнi засоби 6-16 рокiв
Виробниче та офiсне обладнання 12 рокiв
Лiквiдацiйна вартiсть усiх класiв основних засобiв встановлена на рiвнi нуля.
На малоцiннi необоротнi матерiальнi активи, що мають термiн корисного використання бiльше одного року та вартiсть менше 6000 грн. нараховується знос у розмiрi 100% первiсної вартостi у момент передачi таких об’єктiв в експлуатацiю.
Витрати на технiчне обслуговування, понесенi в процесi використання основних засобiв, та використанi для технiчного обслуговування активiв i для одержання первiсно визначених економiчних вигод вiд використання таких активiв, визнаються як витрати перiоду. Змiни та полiпшення, що можуть збiльшити вартiсть використання, подовжити строк корисної експлуатацiї активiв або покращити якiсть активiв, капiталiзуються.
Незавершене будiвництво складається з витрат, прямо пов’язаних iз спорудженням основних засобiв, включаючи вiдповiдний розподiл прямо вiднесених до нього змiнних накладних витрат, понесених при будiвництвi. Незавершене будiвництво не амортизується. Амортизацiя незавершеного будiвництва, на тiй самiй основi, що й iнших об’єктiв основних засобiв, починається, коли активи стають доступними для використання, тобто коли вони встановленi у вiдповiдному мiсцi та перебувають у станi, в якому вони придатнi до експлуатацiї, у спосiб визначений управлiнським персоналом.
3.7 Знецiнення матерiальних та нематерiальних активiв
На кожну дату балансу ПАТ переглядає балансову вартiсть матерiальних i нематерiальних активiв, щоб визначити, чи iснує ознака того, що цi активи зазнали збитку вiд знецiнення. Якщо така ознака iснує, попередньо оцiнюють суму очiкуваного вiдшкодування активу, щоб визначити обсяг збитку вiд зменшення корисностi (якщо вiн є). Коли неможливо попередньо оцiнити суму очiкуваного вiдшкодування окремого активу, Компанiя попередньо оцiнює вартiсть монетарної статтi, до якої вiдноситься цей актив.. Якщо є можливiсть iдентифiкувати обґрунтовану та послiдовну основу розподiлу, корпоративнi активи розподiляють на iндивiдуальнi монетарнi одиницi, якi генерують грошовi кошти; в iнших випадках їх розподiляють на найменшi групи монетарних одиниць для яких можна визначити обґрунтовану та послiдовну основу розподiлу.
Сума очiкуваного вiдшкодування – це бiльша з двох оцiнок: справедлива вартiсть за вирахуванням витрат на продаж або вартiсть при використаннi. Оцiнюючи вартiсть при використаннi, попередньо оцiненi майбутнi грошовi потоки дисконтують до їхньої теперiшньої вартостi, застосовуючи ставку дисконту до оподаткування, яка вiдображає поточнi ринковi оцiнки вартостi грошей у часi та ризики, характернi для активу, для якого попереднi оцiнки майбутнiх грошових потокiв не коригувалися.
Якщо сума очiкуваного вiдшкодування активу попередньо оцiнюється меншою, нiж його балансова вартiсть, балансову вартiсть активу зменшують до суми його очiкуваного вiдшкодування. Збиток вiд зменшення корисностi визнається негайно у прибутку або збитку, якщо вiдповiдний актив не облiковується за переоцiненою сумою; у цьому випаду збиток вiд зменшення корисностi розглядається як уцiнка.
Якщо збиток вiд зменшення корисностi у подальшому сторнується, балансову вартiсть активу збiльшують до переглянутої попередньої оцiнки суми її очiкуваного вiдшкодування, але таким чином, щоби збiльшена балансова вартiсть не перевищувала балансову вартiсть, яка була би визнана, якби не був визнаний збиток вiд зменшення корисностi для цього активу у попереднi роки.
Сторнування збитку вiд знецiнення визнається негайно у прибутку чи збитку, якщо вiдповiдний актив не облiковується за переоцiненою сумою; у цьому випадку сторнування збитку вiд знецiнення розглядаються як дооцiнка.
3.8 Запаси
Запаси ПАТ облiковуються за найменшою з двох оцiнок: собiвартiстю або чистою вартiстю реалiзацiї.
Собiвартiсть запасiв включає витрати на придбання, переробку та iншi витрати, понесенi пiд час доставки запасiв до їх теперiшнього мiсцезнаходження та приведення їх у теперiшнiй стан.
Витрати на придбання складаються з цiни придбання, ввiзного мита та iнших податкiв, а також витрат на транспортування, робiт з навантаження i розвантаження та iнших витрат, безпосередньо пов’язаних з придбанням будь-якого предмета.
Витрати на переробку включають прямi та накладнi (постiйнi та змiннi) виробничi витрати.
Iншi витрати включаються в собiвартiсть запасiв лише тiєю мiрою, якою вони були понесенi при доставцi запасiв до їх теперiшнього мiсцезнаходження та приведення їх у теперiшнiй стан.
Не включаються до собiвартостi запасiв та вiдносяться на витрати перiоду, у якому вони були понесенi, наступнi витрати:
- понаднормовi суми вiдходiв матерiалiв, оплати працi та iнших виробничих витрат;
- витрати на зберiгання, крiм тих витрат, якi зумовленi виробничим процесом i є необхiдними для наступного етапу виробництва;
- адмiнiстративнi накладнi витрати, не пов’язанi з доставкою запасiв до їх теперiшнього мiсцезнаходження та приведенням у теперiшнiй стан;
- витрати на продаж.
Якщо запаси пошкодженi, повнiстю або частково застарiли або цiна їх продажу знизилася, їх вартiсть списується до чистої вартостi реалiзацiї. Таке списання можливе на iндивiдуальнiй основi або за подiбними та взаємопов’язаними групами запасiв. Приведення собiвартостi запасiв до чистої вартостi реалiзацiї здiйснюється за результатами щорiчної iнвентаризацiї. Попередня оцiнка чистої вартостi реалiзацiї визначається виходячи з призначення запасiв, коливань цiн на запаси або продукцiю, яка з них виробляється, вiдновлюваної собiвартостi запасiв та iнших чинникiв.
Вибуття запасiв у виробництво, в результатi продажу або з iнших причин здiйснюється за методом ФИФО.
3.9 Забезпечення (Резерви)
Резерви створюються в разi, якщо: :
- ПАТ має теперiшню заборгованiсть (юридичну або виробничу) внаслiдок минулої подiї;
- iснує ймовiрнiсть, що вибуття ресурсiв, якi втiлюють у собi економiчнi вигоди, буде необхiдним для погашення заборгованостi;
- можливо достовiрно оцiнити суму заборгованостi.
Сума, у якiй визнається резерв, є найкращою попередньою оцiнкою витрат, необхiдних для погашення теперiшньої заборгованостi на дату балансу. Резерви використовується тiльки для тих витрат, для яких вони були сформованi.
Всi забезпечення переглядаються на кожну звiтну дату та коригуються для представлення поточної найточнiшої оцiнки.
3.10 Умовнi зобов’язання та активи
Умовнi зобов’язання не визнаються у фiнансових звiтах. Iнформацiю про них розкривають у Примiтках до фiнансових звiтiв, якщо можливiсть вибуття ресурсiв, якi втiлюють у собi економiчнi вигоди, є вiрогiдною.
3.11 Фiнансовi iнструменти
Фiнансовий iнструмент є будь-яким контрактом, який збiльшує фiнансовi активи одного суб’єкта господарювання i фiнансовi зобов’язання або iнструменти власного капiталу iншого суб’єкта господарювання. Фiнансовi активи та фiнансовi зобов’язання визнаються, коли ПАТ стає однiєю iз сторiн такого контракту.
Визнання фiнансових активiв припиняється, коли закiнчується строк дiї договiрних прав на отримання грошових потокiв вiд фiнансового активу або вiдбувається їх передача та вiдповiдно усiх ризикiв та винагород вiд володiння фiнансовим активом.
Визнання фiнансових зобов’язань припиняється, коли вони погашенi, припиненi чи анульованi.
Пiд час первiсного визнання фiнансовi активи чи фiнансовi зобов’язання оцiнюються за їх справедливою вартiстю плюс витрати на операцiї, якi прямо вiдносяться до їх придбання або випуску.
В подальшому фiнансовi активи та фiнансовi зобов’язання оцiнюються, як зазначено нижче.

Фiнансовi активи

Фiнансовi активи ПАТ складаються з грошових коштiв, торговельної та iншої дебiторської заборгованостi.
Для оцiнки фiнансових активiв пiсля первiсного визнання використовується класифiкацiя за такими категорiями:
- Фiнансовi активи за справедливою вартiстю з вiдображенням переоцiнки як прибутку або збитку (класифiкуються як утримуванi для продажу) – придбанi або створенi з метою продажу (перепродажу) в найближчому майбутньому. Продаж, як правило, вiдображає активний та постiйний процес продажу i придбання, а фiнансовi активи, утримуванi для цього, як правило, використовуються з метою отримання прибутку вiд короткострокових коливань цiни.
- Позики та дебiторська заборгованiсть – наданi позики, та дебiторська заборгованiсть за реалiзованi товари (роботи, послуги).
Призначення фiнансових активiв переоцiнюється на кожну звiтну дату, на яку доступний вибiр класифiкацiї або облiкового пiдходу.
Пiсля первiсного визнання фiнансовi активи оцiнюються за справедливою вартiстю, за винятком позик та дебiторської заборгованостi, якi оцiнюються за амортизованою собiвартiстю, застосовуючи метод ефективної вiдсоткової ставки.
Вiдсотки та iншi грошовi потоки вiд утримання фiнансових активiв визнаються у складi доходiв чи витрат на дату нарахування, незалежно вiд того, як оцiнюється вiдповiдна балансова вартiсть фiнансових активiв.
Визнання фiнансових активiв припиняється, коли вiдбувається їх передача i передаються в основному всi ризики та винагороди, пов’язанi з правом власностi.
На кожну дату балансу пiдприємство оцiнює, чи є об’єктивне свiдчення того, що кориснiсть фiнансового активу зменшилася. Величина резерву сумнiвних боргiв щодо торгiвельної та iншої дебiторської заборгованостi,встановлюється на пiдставi аналiзу платоспроможностi дебiторiв, и складала в вiдсотках 3% суми дебiторської заборгованостi на кiнець 2016р.

Фiнансовi зобов’язання

Фiнансовi зобов’язання ПАТ складаються з банкiвських позик (у 2016 роцi ПАТ користувалось тiлькi овердрафтом),торговельної та iншої кредиторської заборгованостi.
Для оцiнки фiнансових зобов’язань пiсля первiсного визнання використовується класифiкацiя за такими категорiями:
- фiнансовi зобов’язання за справедливою вартiстю з вiдображенням переоцiнки у складi прибуткiв та збиткiв;
- iншi фiнансовi зобов’язання – оцiнюються за амортизованою вартiстю застосовуючи метод ефективної вiдсоткової ставки.
Торговельна кредиторська заборгованiсть первiсно визнається за її номiнальною вартiстю i в подальшому оцiнюється за амортизованою собiвартiстю. Збитки та прибутки, пов’язанi з такою оцiнкою торговельної кредиторської заборгованостi, вiдображаються як вiдповiдна змiна балансової вартостi придбаних товарiв (робiт, послуг). Подальша амортизацiя нарахованого дисконту вiдображається у складi фiнансових витрат.
Збитки та прибутки, а також вiдсотки та дивiденди, пов’язанi з усiма iншими фiнансовими зобов’язаннями, визнаються як фiнансовi доходи або фiнансовi витрати у звiтi про сукупнi доходи.
3.12 Торговельна та iнша дебiторська заборгованiсть
Торговельна дебiторська заборгованiсть у подальшому оцiнюється за амортизованою собiвартiстю iз застосування методу ефективної вiдсоткової ставки. Короткострокова дебiторська заборгованiсть, за якою не нараховуються вiдсотки, наводиться за номiнальною вартiстю.
Вiдповiднi резерви попередньо оцiнених невiдшкодованих сум визнаються у прибутку чи збитку, якщо iснує об’єктивне свiдчення того, що кориснiсть активу зменшилася.
3.13 Грошовi кошти та їх еквiваленти
Грошовi кошти та їх еквiваленти включають грошовi кошти у касi, кошти на банкiвських рахунках та депозитах, а також iншi короткостроковi високолiквiднi iнвестицiї, що готовi до конвертацiї на заздалегiдь визначену суму та мають незначний ризик змiни вартостi.
3.13 Власний капiтал, резерви i виплати дивiдендiв
Статутний капiтал вiдображається за номiналом вiдповiдно до зареєстрованого Статуту ПАТ.
Резерв переоцiнки, що вiдображається у складi власного капiталу, може включати прибутки та збитки вiд переоцiнки землi, будiвель та виробничого обладнання. Також у складi даного резерву вiдображуються прибутки та збитки вiд переоцiнки фiнансових активiв, доступних для продажу.
Нерозподiлений прибуток (непокритий збиток) мiстить усi результати поточного та попереднього перiоду, iнформацiя про якi розкрита у Звiтi про сукупнi доходи та Звiтi про змiни в капiталi
Усi операцiї з власниками Компанiї вiдображаються у Звiтi про змiни в капiталi окремо.
3.15 Позики
Позики, за якими нараховуються вiдсотки, в подальшому оцiнюються за амортизованою собiвартiстю iз застосування методу ефективної вiдсоткової ставки.
Фiнансовi витрати визнаються за принципом нарахування протягом строку позик вiдповiдно до облiкової полiтики ПАТ щодо витрат на позики.
3.16 Торговельна кредиторська заборгованiсть
Торговельна кредиторська заборгованiсть у подальшому оцiнюється за амортизованою собiвартiстю iз застосування методу ефективної вiдсоткової ставки.
3.17 Визнання доходу
Доходи ПАТ включають доходи вiд реалiзацiї готової продукцiї та товарiв.
Дохiд (виручка) вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, iнших активiв) визнається на пiдставi принципу нарахування в разi наявностi всiх наведених нижче умов:
- покупцевi переданi ризики й вигоди, пов’язанi з правом власностi на продукцiю (товар, iнший актив);
- пiдприємство не здiйснює надалi управлiння та контроль за реалiзованою продукцiєю (товарами, iншими активами);
- сума доходу (виручка) може бути достовiрно визначена;
- є впевненiсть, що в результатi операцiї вiдбудеться збiльшення економiчних вигод пiдприємства, а також витрати, пов’язанi з цiєю операцiєю, можуть бути достовiрно визначенi.
Не визнаються доходами:
- сума податку на додану вартiсть, iншi податки i обов’язковi платежi, що пiдлягають перерахуванню до бюджету й позабюджетних фондiв;
- сума надходжень за договором комiсiї, агентським та iншим аналогiчним договором на користь комiтента, принципала тощо;
- сума авансу в рахунок оплати продукцiї (товарiв, робiт, послуг);
- сума завдатку пiд заставу або в погашення позики, якщо це передбачено вiдповiдним договором;
- надходження, що належать iншим особам.
Дохiд вiд продажу зменшується на суму повернутих товарiв вiд покупцiв, а також на суму наданих фiнансових та товарних знижок. Дохiд не визнається, якщо здiйснюється обмiн продукцiєю (товарами, роботами, послугами та iншими активами), якi є подiбними за призначенням та мають однакову справедливу вартiсть.
Дохiд, пов’язаний з наданням послуг, визнається в тих облiкових перiодах, коли фактично наданi такi послуги.
3.18 Продаж товарiв
Виручка вiд продажу товарiв визнається, якщо виконуються всi з наведених далi умов:
ПАТ передало покупцевi суттєвi ризики та винагороди, пов’язанi з власнiстю на товари; за ПАТ не зберiгається анi подальша участь управлiнського персоналу у формi, яка, як правило, пов’язана з правом власностi, анi ефективний контроль за проданими товарами; суму доходу можна достовiрно оцiнити; ймовiрно, що до суб’єкта господарювання надiйдуть економiчнi вигоди, пов’язанi з цiєю операцiєю; витрати, якi були або будуть понесенi у зв’язку з операцiєю, можна достовiрно оцiнити.
3.19 Витрати дiяльностi
Витрати визнаються витратами певного перiоду одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони здiйсненi. Якщо витрати не мають безпосереднього зв’язку з певними доходами, вони визнаються в тому перiодi, коли понесенi.
Якщо актив забезпечує одержання економiчних вигод протягом кiлькох звiтних перiодiв, то витрати визнаються шляхом систематичного розподiлу його вартостi (наприклад, у виглядi амортизацiї) мiж вiдповiдними звiтними перiодами.
Аналiтичнiй облiк виробничої собiвартостi готової продукцiї ведеться ПАТ за об’єктами облiку витрат.
3.20 Оренда
Фiнансова оренда – оренда, за якою передаються в основному всi ризики та винагороди, пов’язанi з правом власностi на актив.
Орендар визнає одержаний у фiнансову оренду об’єкт одночасно як актив та зобов’язання за найменшою на початок строку оренди оцiнкою: справедливою вартiстю активу (за вирахуванням податкiв, що пiдлягають вiдшкодуванню орендодавцю) або (якщо вони меншi за справедливу вартiсть) теперiшньою вартiстю суми мiнiмальних орендних платежiв. Будь-якi первiснi прямi витрати орендаря додаються до суми, визнаної як актив.
Орендодавець визнає наданий у фiнансову оренду об’єкт як дебiторську заборгованiсть орендаря у сумi мiнiмальних орендних платежiв та негарантованої лiквiдацiйної вартостi за вирахуванням фiнансового доходу, який пiдлягає отриманню, з визнанням iншого доходу (доходу вiд реалiзацiї необоротних активiв). Одночасно залишкова вартiсть об’єкта фiнансової оренди виключається з балансу орендодавця з вiдображенням у складi iнших витрат (собiвартiсть реалiзованих необоротних активiв).
Мiнiмальнi оренднi платежi розподiляються мiж фiнансовими витратами та зменшенням непогашених зобов’язань. Фiнансовi витрати розподiляються на кожен перiод протягом строку оренди так, щоб забезпечити сталу перiодичну ставку вiдсотка на залишок зобов’язань. Умовнi оренднi платежi вiдображуються як витрати в тих перiодах, у яких вони понесенi.
Амортизацiя нараховується орендарем протягом перiоду очiкуваного використання активу на вартiсть, за якою актив було поставлено на облiк. Перiодом очiкуваного використання об’єкта фiнансової оренди є строк його корисного використання (якщо договором передбачено перехiд права власностi на актив до орендаря) або найменший з двох перiодiв – строк оренди чи строк корисного використання об’єкта (якщо переходу права власностi на актив по закiнченню строку оренди не передбачено).
Будь-яка оренда, крiм фiнансової, вважається операцiйною орендою. Всi платежi щодо такої оренди визнаються витратами вiдповiдних звiтних перiодiв.
3.21 Операцiї в iноземнiй валютi
Фiнансовi звiти представленi в українськiй гривнi, яка є функцiональною валютою ПАТ.
Операцiї в iноземнiй валютi переведенi у функцiональну валюту ПАТ за обмiнним курсом на дату операцiй (спотовий обмiнний курс). Курсовi рiзницi, що виникають у результатi розрахункiв за такими операцiями i вiд переоцiнки монетарних статей за обмiнним курсом на кiнець року, вiдображаються у прибутку або збитку.
Немонетарнi статтi, оцiненi за iсторичною собiвартiстю, перераховуються за обмiнним курсом на дату операцiї (повторно не перераховуються). Немонетарнi статтi, оцiненi за справедливою вартiстю, перераховуються за допомогою обмiнних курсiв на дату, коли визначалася справедлива вартiсть.
У фiнансових звiтах ПАТ всi активи, зобов’язання i операцiї з функцiональною валютою, вiдмiнною вiд української гривнi (валюта подання ПАТ) переводяться в українську гривню у момент виникнення. Функцiональна валюта ПАТ залишалася незмiнною протягом усього звiтного перiоду.
У момент виникнення активи i зобов’язання були переведенi в українську гривню за курсом на кiнець дня дати звiтностi. Дохiд та витрати переведенi у валюту подання Компанiї за середнiм курсом за звiтний перiод. Курсовi рiзницi, якi вiдносять на дебет / кредит iншого сукупного доходу, вiдображаються у резервi переведення з однiєї валюти в iншу у власному капiталi. Пiд час виконання операцiй в iноземнiй валютi кумулятивнi курсовi рiзницi, вiдображенi у власному капiталi, реклассифiкуються в прибуток або збиток i вiдображаються як частина прибутку або збитку при завершеннi операцiї.
3.22 Витрати на позики
Витрати на позики можуть включати:
- вiдсотки за банкiвськими овердрафтами, короткостроковими i довгостроковими позиками;
- амортизацiю другорядних витрат, пов’язаних з отриманням позик;
- фiнансовi витрати, пов’язанi з фiнансовою орендою;
- курсовi рiзницi, якi нараховуються на вiдсотки за позиками, отриманими в iноземнiй валютi.
Для облiку витрат на вiдсотки застосовується пiдхiд, згiдно з яким витрати на позики слiд визнавати у тому перiодi, у якому вони були понесенi, за винятком сум, якi пiдлягають капiталiзацiї. При цьому, якщо кошти позичаються спецiально з метою створення квалiфiкованого активу, то сума витрат на позики, яка пiдлягає капiталiзацiї щодо цього активу, визначається як фактичнi витрати на позики, понесенi протягом певного перiоду, за вирахуванням будь-якого iнвестицiйного прибутку вiд тимчасового iнвестування цих позичених коштiв. Якщо кошти позичаються без певної цiлi i використовуються з метою створення квалiфiкованого активу, то сума витрат на позики, яка пiдлягає капiталiзацiї, визначається шляхом застосування норми капiталiзацiї до витрат на цей актив.
Капiталiзацiя витрат на позики починається, коли:
- понесенi витрати, пов’язанi з активом;
- фактично понесенi витрати на позики;
- ведеться дiяльнiсть, необхiдна для пiдготовки активу до його використання або продажу. Така дiяльнiсть, крiм iншого, включає операцiї до початку створення активу (отримання дозволу на будiвництво, розробку проектної документацiї тощо).
Капiталiзацiя витрат на позики призупиняється протягом тривалих перiодiв, у яких активна розробка або будiвництво перериваються. Капiталiзацiя не призупиняється протягом перiоду, коли ведеться значна адмiнiстративна або технiчна робота або при запланованiй тимчасовiй затримцi частини процесу. Капiталiзацiя витрат на позики припиняється, якщо вся дiяльнiсть, необхiдна для пiдготовки квалiфiкованого активу до його передбаченого використання або продажу, завершена. Якщо будiвництво квалiфiкованого активу здiйснюється частинами i кожна частина може використовуватися, коли ще ведеться будiвництво iнших частин, капiталiзацiю витрат на позики слiд припиняти, якщо вся дiяльнiсть, необхiдна для пiдготовки цiєї частини до її запланованого використання або реалiзацiї, є завершеною.
3.23 Податок на прибуток
Нарахування поточного податку на прибуток обчислюється вiдповiдно до законодавства України. Воно базуються на результатах поточного року, скоригованих на витрати, що пiдлягають вирахуванню, або на статтях, що пiдлягають оподаткуванню. Поточнi податковi активи та/або зобов’язання є зобов’язаннями перед податковими органами або позовами вiд них, пов’язаними з поточним чи попереднiм звiтним перiодом, якi залишаються несплаченими на дату балансу.
Вiдстрочений податок на прибуток застосовується з використанням методу зобов’язань до всiх тимчасових рiзниць, на дату балансу, мiж податковою базою активiв та зобов’язань та їх балансовою вартiстю з метою складання фiнансової звiтностi.
Вiдстроченi податковi зобов’язання визнаються для всiх тимчасових рiзниць, що пiдлягають оподаткуванню. Вiдстроченi податковi активи визнаються для всiх тимчасових рiзниць, що пiдлягають вирахуванню, перенесенi на майбутнi перiоди, вiд невикористаних податкових активiв та невикористаних податкових збиткiв тою мiрою, якою, ймовiрно, оподаткований прибуток буде доступним, щодо якого можна використати тимчасовi рiзницi, що пiдлягають вирахуванню, перенесенi на майбутнi перiоди, вiд невикористаних податкових активiв та невикористаних податкових збиткiв. Балансову вартiсть вiдстрочених податкових активiв переглядають на кожну дату балансу та зменшують в тих межах, у яких бiльше не буде ймовiрною наявнiсть оподаткованого прибутку, достатнього, щоб дозволити використати вiдстрочений податковий актив повнiстю або частково.
Вiдстроченi податковi активи та зобов’язання розраховуються за ставками оподаткування, застосування яких очiкується у перiодi реалiзацiї активу чи розрахунку за зобов’язанням, на основi ставок оподаткування та податкового законодавства, фактично або в значному ступенi чинних на дату балансу. Податковим Кодексом встановлена ставка податку на прибуток :
18% з 01 сiчня 2015.
Вiдстроченi податковi активи та зобов’язання згортаються у випадку, коли ПАТ має право та намiр згортати поточнi податковi активи та зобов’язання вiд одного й того ж податкового органа.
Змiни у вiдстрочених податкових активах та зобов’язаннях визнаються як компонент доходу або витрат з податку на прибуток, окрiм випадкiв коли вони вiдносяться до елементiв, що визнаються в iншому сукупному доходi (наприклад, при переоцiнцi землi) або напряму у капiталi. У такому випадку вiдстроченi податковi активи та зобов’язання визнаються у iншому сукупному доходi або капiталi.
3.24 Невизначенiсть оцiнки
Пiд час пiдготовки фiнансових звiтiв менеджмент здiйснює певнi оцiнки, твердження та припущення щодо активiв, зобов’язань, прибуткiв та збиткiв.
Фактичнi результати можуть вiдрiзнятися вiд попереднiх оцiнок, зроблених управлiнським персоналом.
Iнформацiя про важливi оцiнки, твердження та припущення управлiнського персоналу ПАТ, що мають суттєвий вплив на визнання та оцiнку активiв, зобов’язань, прибуткiв та збиткiв, наведена далi.
Знецiнення
Активи щорiчно оцiнюються на зменшення корисностi, з метою чого встановлюються факти i обставини, якi дозволять припустити, що балансова вартiсть активу може перевищити суму його очiкуваного вiдшкодування. Якщо такi факти мають мiсце, то оцiнюється остаточний збиток (сума очiкуваного вiдшкодування активу) вiд зменшення корисностi, який визнається у складi витрат звiтного перiоду. Якщо неможливо попередньо оцiнити суму очiкуваного вiдшкодування окремого активу, ПАТ попередньо оцiнює суму очiкуваного вiдшкодування монетарної статтi, до якої належить актив. Фактичнi результати можуть вiдрiзнятися вiд очiкуваних та можуть стати пiдставою для здiйснення менеджментом ПАТ важливих коригувань протягом наступного фiнансового року.
Станом на 31 грудня 2016 року менеджментом був зроблений аналiз iснування свiдчень щодо знецiнення активiв. Ознаки можливого зменшення корисностi активiв не встановленi. Зокрема, вiдсутнi:
- свiдчення уцiнки або фiзичного пошкодження активiв;
- вiрогiднiсть суттєвого зменшення очiкуваних грошових потокiв вiд використання активiв;
- суттєвi ринковi, економiчнi, технологiчнi, правовi змiни, якi негативно впливають на пiдприємства галузi i, зокрема, на використання певних видiв активiв.
Строки корисного використання активiв, що пiдлягають амортизацiї
Лiквiдацiйну вартiсть, термiни корисного використання та методи амортизацiї, застосованi до активу, переглядаються управлiнським персоналом на кiнець кожного фiнансового року,або протягом року. Якщо очiкування вiдрiзняються вiд попереднiх оцiнок, така змiна вiдображається як змiна в облiковiй оцiнцi. Пiдставою для змiни лiквiдацiйної вартостi, термiнiв корисного використання та методiв амортизацiї є висновок iнвентаризацiйної комiсiї (у виглядi наказу).
Станом на 31 грудня 2016 року менеджмент оцiнює, що строки корисного використання вiдображають очiкувану кориснiсть активiв ПАТ.
Запаси
Запаси облiковуються за собiвартiстю.
Станом на 31 грудня 2016 року запаси оцiненi за собiвартiстю, яка є найменшою з двох оцiнок(собiвартiсть та ринкова вартiсть)
Виплати працiвникам
На 31 грудня 2016 року ПАТ оцiнює свої зобов’язання щодо оплати гарантованих законодавством щорiчних вiдпусток працiвникам у сумi оплати часу невикористаних вiдпусток, накопичених на кiнець звiтного року. Оскiльки вiдпустки надаються працiвникам на регулярнiй основi, можливе вiдхилення попереднiх оцiнок вiд прогнозованих оцiнюється менеджментом як незначне.
4. Перше застосування МСФЗ
ПАТ перейшло на Мiжнароднi стандарти фiнансової звiтностi (МСФЗ) 1 сiчня 2012 року вiдповiдно до положень МСФЗ 1 "Перше використання мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi".
Керуючись МСФЗ 1, компанiя обрала першим звiтним перiодом рiк, що закiнчується 31 грудня 2013 року.
МСФЗ 1 вимагає вiд компанiї, що переходить на МСФЗ, скласти вхiдний баланс згiдно МСФЗ на дату переходу на МСФЗ. Ця дата є початковою для ведення облiку за МСФЗ. Вiдповiдно до МСФЗ 1, компанiї якi застосовують МСФЗ у 2013 роцi, вхiдний баланс буде датований 1 сiчня 2012 року, що є початком першого порiвняльного перiоду, для включення у фiнансову звiтнiсть .
У цiй примiтцi пояснюються основнi коригування, виконанi Компанiєю при перерахунку балансу, складеного на 1 сiчня 2012 року згiдно нацiональним (ПСБО).

Узгодження власного капiталу Компанiї станом на 1 сiчня 2012 року (дата переходу на МСФЗ):
АКТИВ Код рядка Нацiональнi (ПСБО) Коригування МСФЗ на 1 сiчня 2012 року
тис. грн. тис. грн. тис. грн.
I. НЕОБОРОТНI АКТИВИ
Нематерiальнi активи:
залишкова вартiсть 010 104 104
первiсна вартiсть 011 297 297
накопичена амортизацiя 012 (193) (193)
Незавершенi капiтальнi iнвестицiї 020 10 10
Основнi засоби:
залишкова вартiсть 030 10503 15 10518
первiсна вартiсть 031 24240 15 24255
знос 032 (13737) (13737)
Довгостроковi бiологiчнi активи:
справедлива (залишкова) вартiсть 035 - - -
первiсна вартiсть 036 - - -
накопичена амортизацiя 037 - - -
Довгостроковi фiнансовi iнвестицiї:
якi облiковуються за методом участi в капiталi iнших пiдприємств 040
iншi фiнансовi iнвестицiї 045
Довгострокова дебiторська заборгованiсть 050
Вiдстроченi податковi активи 060 213 213
Iншi необоротнi активи 070
Усього за роздiлом I 080 10830 15 10845
II. ОБОРОТНI АКТИВИ
Виробничi запаси 100 2185 2185
Поточнi бiологiчнi активи 110
Незавершене виробництво 120 181 181
Готова продукцiя 130 3769 3769
Товари 140 1740 1740
Векселi одержанi 150
чиста реалiзацiйна вартiсть 160 6196 6196
первiсна вартiсть 161 6200 6200
резерв сумнiвних боргiв 162 (4) (4)

з бюджетом 170 692 692
за виданими авансами 180 1749 1749
з нарахованих доходiв 190
iз внутрiшнiх розрахункiв 200 20 (20) 0
Iнша поточна дебiторська заборгованiсть 210 36 36
Поточнi фiнансовi iнвестицiї 220
в нацiональнiй валютi 230 1542
у тому числi в касi 231 6
в iноземнiй валютi 240 1776
Iншi оборотнi активи 250 158
Усього за роздiлом II 260 20044 20024
III. Витрати майбутнiх перiодiв 270 1
IV.НА та групи вибуття 275 15 (15) 0
Баланс 280 30890 30870
Узгодження власного капiталу Компанiї станом на 1 сiчня 2012 року (дата переходу на МСФЗ) (продовження):
ПАСИВ Код рядка Нацiональнi (ПСБО) Коригування МСФЗ на 1 сiчня 2012 року
тис. грн. тис. грн. тис. грн.
I. ВЛАСНИЙ КАПIТАЛ
Статутний капiтал 300 525 525
Пайовий капiтал 310
Додатковий вкладений капiтал 320 2997 (2997) 0
Iнший додатковий капiтал 330
Резервний капiтал 340 131 131
Нерозподiлений прибуток (непокритий збиток) 350 24486 2998 27484
Неоплачений капiтал 360
Вилучений капiтал 370 - - -
Усього за роздiлом I 380 28139 1 28140
II. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАСТУПНИХ ВИТРАТ I ПЛАТЕЖIВ
Забезпечення виплат персоналу 400
Iншi забезпечення 410
Цiльове фiнансування 2 420
Усього за роздiлом II 430
III. ДОВГОСТРОКОВI ЗОБОВ'ЯЗАННЯ
Довгостроковi кредити банкiв 440
Iншi довгостроковi фiнансовi зобов'язання 450
Вiдстроченi податковi зобов'язання 460
Iншi довгостроковi зобов'язання 470
Усього за роздiлом III 480
IV. ПОТОЧНI ЗОБОВ'ЯЗАННЯ
Короткостроковi кредити банкiв 500
Поточна заборгованiсть за довгостроковими зобов'язаннями 510
Векселi виданi 520
Кредиторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги 530 1060 1060
Поточнi зобов'язання за розрахунками:
з одержаних авансiв 540 267 267
з бюджетом 550 784 784
з позабюджетних платежiв 560 6 6
зi страхування 570 162 162
з оплати працi 580 246 246
з учасниками 590 30 30
iз внутрiшнiх розрахункiв 600 21 (21) 0
Iншi поточнi зобов'язання 610 175 175
Усього за роздiлом IV 620 2751
V. Доходи майбутнiх перiодiв 630 - - -
Баланс 640 30890 20 30870

5. Нематерiальнi активи - рух за 2016рiк: придбання – 19 тис.грн., вибуття- 0, знос-7 тис.грн.

6. Основнi засоби - рух за 2016 рiк: придбання- 2707 тис.грн., вибуття- 1301 тис.грн., знос-1548 тис.грн.

7. Iншi фiнансовi активи
01-01-2016 31-12-2016
тис. грн. тис. грн.
Фiнансовi активи, доступнi для продажу:
Iнвестицiйнi сертифiкати, що котируються на ринку цiнних патерiв (i) 0 0
Акцiї, що котируються на ринку цiнних патерiв (ii) 0 0
Акцiї та iншi дольовi фiнансовi iнструменти, що не котируються на ринку цiнних патерiв (iii) 0 0
Iншi фiнансовi активи разом 0 0
Поточнi (Баланс рядок 220) 0 0
Довгостроковi (Баланс рядки 040+045) 0 0
Iншi фiнансовi активи разом 0 0
(i) Iнвестицiйнi сертифiкати, що котируються на ринку цiнних патерiв –немає
(ii) Акцiї, що котируються на ринку цiнних патерiв –немає
(iii) Акцiї та iншi дольовi фiнансовi iнструменти, що не котируються на ринку цiнних паперiв -немає
8. Виробничi запаси – залишки станом на 31.12.2015
01-01-2016
31-12-2016
тис. грн.
Сировина та матерiали,запчастини,стройматер 3219 7078
Незавершене виробництво 568 1130
Паливо 37 5
Товари 836 807
Готова продукцiя 1505 696
Виробничi запаси разом (Баланс рядок 1100) 6165 9716
9. Торговельна дебiторська заборгованiсть
01-01-2016 31-12-2016
тис. грн. тис. грн.
Торговельна дебiторська заборгованiсть за поставку меблiв 5522 12637
Дебiторська заборгованiсть зi зв'язаними сторонами 0 0
Резерву пiд сумнiвну заборгованiсть (587) (379)
Торговельна дебiторська заборгованiсть разом (Баланс рядок 1125) 4935 12258
10. Iнша дебiторська заборгованiсть
01-01-2016 31-12-2016
тис. грн. тис. грн.
Реструктуризована дебiторська заборгованiсть (i) 0 0
Довгострокова дебiторська заборгованiсть (ii) 0 0
Iнша поточна дебiторська заборгованiсть (iii) 599 104
Iнша дебiторська заборгованiсть разом 599 104
Поточна (Баланс рядок 1155) 599 104
Довгострокова (Баланс рядки 050+070) 0 0
Iнша дебiторська заборгованiсть разом 599 104
(i) Реструктуризована дебiторська заборгованiсть -немає
(ii) Довгострокова дебiторська заборгованiсть
(iii) Iнша поточна дебiторська заборгованiсть
Iнша поточна дебiторська заборгованiсть облiковуються за первiсною вартiстю з урахуванням збиткiв вiд зменшення корисностi.
11.Грошовi кошти та їх еквiваленти

До грошових коштiв та їх еквiвалентiв ПАТ вiдносить готiвку в касi, кошти на поточних рахунках в банках та короткостроковi високолiквiднi фiнансовi iнвестицiї, якi вiльно конвертуються у певнi суми грошових коштiв i якi характеризуються незначним ризиком змiни вартостi. Щодо грошових коштiв на звiтнi дати вiдсутнi будь-якi обмеження або обтяження.

01-01-2016 31-12-2016
тис. грн. тис. грн.
Грошовi кошти в банках 2160 6818
Грошовi кошти в касi 0 0
Грошовi кошти та їх еквiваленти разом (Баланс рядок 1165) 2160 6818

Компанiя розмiщує грошовi кошти на короткострокових депозитах на термiни вiд 3 днiв. На такi депозити нараховуються проценти за вiдповiдними ставками для короткострокових депозитiв. Станом на 1 сiчня 2016 року депозити вiдсутнi
та станом на 31 грудня 2016 року депозити розмiщени в АТ «УкрСиббанк»,ПАТ «Платинум-банк»,ПАТ «РАДАБАНК»,ПАТ «Ощадбанк»,ПАТ «Альфа-банк» на строк вiд 1 до 3 мiсяцев.



12. Акцiонерний капiтал
01-01-2016 31-12-2016
Кiлькiсть акцiй Номiнальна вартiсть однiєї акцiї Акцiонерний капiтал Кiлькiсть акцiй Номiнальна вартiсть однiєї акцiї Акцiонерний капiтал
штук грн. грн. штук грн. грн.
Акцiонерний капiтал затверджений, випущений i повнiстю сплачений:
- простi акцiї (номiнальна вартiсть) 0,25 525150 2100600 525150 0.25 525150
Структура акцiонерного капiталу Компанiї станом на 1 сiчня та 31 грудня 2016 року представлена таким чином:
01-01-2016 31-12-2016
Кiлькiсть акцiй Частка володiння Кiлькiсть акцiй Частка володiння
штук % штук %
Бочаров О.Є. 1262496 шт 60,1017 % 1262496 шт 60,1017%
Климентьева Т.Є. 450279 шт 21,4357% 450279 шт 21,4357%
Iншi юридичнi та фiзичнi особи 387825 шт 18,4627 % 387825 шт 18,4627%
2100600 шт 100,0% 2100600 шт 100.0%
Всi акцiї мають номiнальну вартiсть 0.25 гривнi. Тримачi простих акцiй мають право на отримання дивiдендiв по мiрi їх оголошення, а також мають право одного голосу на акцiю. Дивiденди акцiонерам оголошуються i затверджуються на щорiчних зборах акцiонерiв.
Рiшення, що до розподiлу прибутку ПАТ "Прогрес "за результатами 2016 року буде розглянуто на Загальних зборах акцiонерiв, якi будуть проходити у квiтнi 2017р.

13. Кредити та позики
Заборгованiстi за отриманними кредiтами та позиками немає.
За виданними позиками - безвiдсоткова позика (поворотна фiнансова допомога)- заборгованiсть станом на 31.12.2016р.
складає 81 тис.грн.

14. Торговельна та iнша кредиторська заборгованiсть

01-01-2016 31-12-2016
тис. грн. тис. грн.
Торговельна кредиторська заборгованiсть 779 558
Заборгованiсть по заробiтнiй платi 121 137
Заборгованiсть по дивiдендам зi зв'язаними сторонами 0 0
Заборгованiсть по дивiдендам третiм особам 19 0
Торговельна та iнша кредиторська заборгованiсть разом (Баланс рядки 1615+1630+1640) 919 695
15. Аванси, отриманi вiд замовникiв
01-01-2016 31-12-2016
тис. грн. тис. грн.
Аванси, отриманi за меблi 9 9
Аванси за роботи, послуги (оренда) 582 636
Аванси за iншi активи 0 0
Аванси, отриманi вiд замовникiв разом (Баланс рядок 1635) 591 645

16. Зобов'язання по податках

01-01-2016 31-12-2016
тис. грн. тис. грн.
ПДВ до сплати 0 0
Пенсiйний податок до сплати 77 48
Податок на прибуток до сплати 0 1752
Податок з доходу фiзичних осiб 18 32
Iншi податки до сплати 64 400
Зобов'язання по податках разом (Баланс рядки 1620+1625) 159 2232

7. Чиста виручка

2016 р.
тис. грн.
Виручка вiд реалiзацiї меблiв юридичним та фiзичним особам 64024
Дохiд вiд надання послуг оренди 7126
Чиста виручка разом (Звiт про фiнансовi результати рядок 2000 71150




18. Собiвартiсть
2016р.
тис. грн.
Матерiальни витрати (41236)
Заробiтна плата (5130)
Вiдповiднi нарахування ЕСВ (1130)
Амортизацiя (2604)
Iншi витрати включенi до собiвартостi (2822)
Собiвартiсть разом (52922)
19. Iншi операцiйнi доходи (витрати)
19.1. Iншi операцiйнi доходи
2016р.
тис. грн.
Курсова рiзниця 702
Отриманi штрафи та пенi 0
Дохiд вiд реалiзацiї основних засобiв 5509
Дохiд вiд реалiзацiї товарiв, запасiв 67
Iншi доходи операцiйної дiяльностi 222
Iншi операцiйнi доходи разом (Звiт про фiнансовi результати рядок 2120) 6500

19.2. Iншi операцiйнi витрати
2016р.
тис. грн.
Штрафи та пенi, виплаченi (88)
Курсова рiзниця (384)
Резерв безнадiйной заборгованностi (0)
Iншi витрати операцiйної дiяльностi (1218)
Iншi операцiйнi витрати разом (Звiт про фiнансовi результати рядок 2180) (1690)

20. Адмiнiстративнi витрати
2016р.
тис. грн.
Заробiтна плата та вiдповiднi нарахування (1088)
Знос i амортизацiя,ремонт ОЗ,страхування ОЗ (1478)
Професiйнi послуги (1204)
Матерiальни витрати (594)
Iншi адмiнiстративнi витрати (11)
Адмiнiстративнi витрати разом (Звiт про фiнансовi результати рядок 2130) (4375)

21.Витрати на збут
2015р.
тис. грн.
Заробiтна плата та вiдповiднi нарахування (694)
Знос i амортизацiя,ремонт ОЗ (78)
Професiйнi послуги (транпортування у т.ч.) (6274)
Матерiальни витрати (138)
Оренда примiщень (195)
Iншi витрати ( 3)
Витрати на збут разом (Звiт про фiнансовi результати рядок 2150) (7312)

22. Фiнансовi доходи (витрати)
2016 р.
тис. грн.
Процентнi витрати по кредитам (0)
Процентнi витрати по облiгацiям (0)
Процентнi витрати разом (0)
Процентнi доходи за депозитами 0
Процентнi доходи разом 0
Дисконт реструктуризованої заборгованостi 0
Амортизацiя премiї по облiгацiям (0)
Прибутки (збитки) вiд курсових рiзниць, нетто (0)
Чистий результат вiд продажу фiнансових iнструментiв 0
Дохiд вiд дивiдендiв 0
Iншi фiнансовi доходи (витрати), нетто разом 0
Фiнансовi доходи (витрати) разом (0)
Фiнансовi доходи (Звiт про фiнансовi результати рядок 2220) 0
Фiнансовi витрати (Звiт про фiнансовi результати рядок 2220) (0)
Фiнансовi доходи (витрати) разом (0)

23. Податок на прибуток

Податок на прибуток у звiтi про фiнансовi результати:

2016р.
тис. грн.
Поточний податок на прибуток:
Витрата з поточного податку на прибуток 3061

Вiдстрочений податок на прибуток:
Вiдстрочений податок на прибуток, визнаний у поточному роцi
Витрати з податку на прибуток у звiтi про фiнансовi результати (Звiт про фiнансовi результати рядок 2300) 3061

Вiдстрочений податок на прибуток:

01-01-2016 31-12-2016
тис. грн. тис. грн.
Вiдстроченi податковi активи (Баланс рядок 1045) 63 0
Вiдстроченi податковi зобов'язання (Баланс рядок 1500) - -
Вiдстрочений податок на прибуток разом (63) (0)

24. Розкриття iнформацiї про зв’язанi сторони

Операцiї зi зв’язаними сторонами в 2016 роцi:Надання Клiментьєвої Тетяне Євгенiвне поворотної фiнансової допомоги згiдно Договiрiв про надання безвiдсоткової позики(поворотної фiнансової допомоги) -300 тис.грн.
На 01 сiчня 2016 року непрострочена заборгованнiсть зв’язаних сторiн складала:
Клiментьєва Т.Є.- 300 тис.грн, Бочаров О.Є.-300 тис.грн.
Залишки зi зв’язаними сторонами в розрахунках на 31 грудня 2016р. вiдсутнi.

25. Полiтика управлiння ризиками

ПАТ вiдстежує i управляє фiнансовими ризиками, якi виникають в ходi її дiяльностi. Цими ризиками є кредитний ризик, ринковий ризик та ризик лiквiдностi.
Основнi фiнансовi зобов'язання ПАТ включають торговельну та iншу кредиторську заборгованiсть. Основною метою даних фiнансових зобов'язань є фiнансування операцiй ПАТ для пiдтримки її дiяльностi. Фiнансовими активами, якими володiє ПАТ, є торговельна та iнша дебiторська заборгованiсть i грошовi кошти.

Категорiї фiнансових iнструментiв

01-01-2016 31-12-2016
тис. грн. тис. грн.
Фiнансовi активи
Грошовi кошти та їх еквiваленти 2160 6818
Торговельна дебiторська заборгованiсть 4935 12258
Iнша дебiторська заборгованiсть стр.1130+1135+1155 6358 6910
Фiнансовi зобов'язання
Кредити та позики 0 0
Торговельна та iнша кредиторська заборгованiсть стр.1615+1635 1370 1203

Кредитний ризик

Кредитний ризик - це ризик невиконання контрагентами договiрних зобов'язань i виникнення у ПАТ пов'язаних iз цим збиткiв.
ПАТ схильно до кредитного ризику вiдносно торгової та iншої дебiторської заборгованостi, а також iнших фiнансових активiв.
ПАТ структурує рiвень свого кредитного ризику шляхом встановлення лiмiтiв на максимальну суму ризику щодо одного споживача або групи споживачiв. Однак, лiмiти щодо рiвня кредитного ризику не можуть застосовуватися до усiх споживачiв.

Ринковий ризик

Ринковий ризик - це ризик того, що справедлива вартiсть майбутнiх грошових потокiв за фiнансовим iнструментом коливатиметься внаслiдок змiн ринкових цiн. Ринковi цiни включають в себе чотири типи ризику: ризик змiни процентної ставки, валютний ризик, ризик змiни цiн на товари та iншi цiновi ризики, наприклад, ризик змiни цiн на iнструменти капiталу. Фiнансовi iнструменти, пiдданi ринкового ризику включають в себе кредити та позики, а також фiнансовi активи, доступнi для продажу.

Ризик змiни процентної ставки

Ризик змiни процентної ставки - це ризик того, що справедлива вартiсть майбутнiх грошових потокiв за фiнансовим iнструментом коливатиметься зважаючи змiн ринкових процентних ставок-немає.

Валютний ризик

Валютний ризик - це ризик того, що справедлива вартiсть майбутнiх грошових потокiв за фiнансовим iнструментом коливатиметься внаслiдок змiн у валютних курсах.

Балансова вартiсть деномiнованих в iноземнiй валютi грошових активiв та зобов'язань ПАТ станом на звiтну дату представлена наступним чином:

Активи Зобов'язання
01-01-2016 31-12-2016 01-01-2016 31-12-2016
тис. грн. тис. грн. тис. грн. тис. грн.
625 1781 Євро 0 0

Аналiз чутливостi до валютного ризику.

ПАТ в основному не схильно до ризику змiни курсу євро.

Ризик змiни цiн на дольовi фiнансовi iнструменти -немає

Ризик лiквiдностi

Пiдхiд керiвництва ПАТ до вирiшення проблем лiквiдностi ґрунтується на ефективному здiйсненнi операцiйної дiяльностi та залученнi фiнансування для покриття потреб в оборотному капiталi.
ПАТ здiйснює контроль ризику нестачi грошових коштiв шляхом планування поточної лiквiдностi. За допомогою цього iнструменту аналiзуються термiни платежiв, пов'язаних з фiнансовими iнвестицiями та фiнансовими активами (наприклад, дебiторська заборгованiсть, iншi фiнансовi активи), а також прогнозованi грошовi потоки вiд операцiйної дiяльностi.
Метою ПАТ є пiдтримка балансу мiж безперервнiстю фiнансування i гнучкiстю, шляхом проведення роботи по погашенню дебiторської заборгованiстi та залучення певних умов вiд постачальнiкiв сировини та матерiалiв(вiдсрочка платежу,тощо).

Управлiння капiталом

ПАТ здiйснює управлiння капiталом для забезпечення безперервної дiяльностi ПАТ в осяжному майбутньому i одночасної максимiзацiї прибутку акцiонерiв за рахунок оптимiзацiї використання власних коштiв.
ПАТ здiйснює контроль капiталу, використовуючи спiввiдношення власних i позикових коштiв, яке розраховується шляхом дiлення чистої заборгованостi на суму капiталу. У чисту заборгованiсть включаються кредити i позики (у разi наявности), торговельна та iнша кредиторська заборгованiсть за вирахуванням грошових коштiв та їх еквiвалентiв.

26. Подiї пiсля звiтного перiоду

Пiсля звiтного перiоду не вiдбулося якихось iстотних подiй.

Генеральний директор ПАТ «Прогрес» О.Є. Бочаров

Головний бухгалтер ПАТ «Прогрес» Р.В. Фурсова